Travesti İstanbul
Menü Kapat

En Çok Türk Travestiler Dışlanıyor

turk travesti dislaniyor

Türk travestiler dışlanma yegâne sebebi kültür seviyelerinin üst düzeyde olması ve insan ilişkilerine yatkın kişiliğe sahip olmalarından kaynaklanıyor.

Tercih sebebiniz kişisel ihtiyaç veya doğal görünümden yana olabilir. Tercih sebebiniz her ne olursa olsun bir kişide aradığınız temel özellik nedir?

Tabi ki karşınızdaki insanın kültür seviyesi. Kültür seviyesini yüksek olan bir kişi ile iletişim oldukça kolaydır. Ne söylemek istediğinizi hızlı bir şekilde idrak ederler ve duygudaşlık kurma yetenekleri sayesinde nasıl bir davranış sergileyeceklerini rahatlıkla anlayabilirsiniz.

türk travestiler

Yaptıkları iş nedeniyle kişileri yargılamak negatif bir yaklaşım sergilediğiniz gerçeğini değiştirmez. Kişileri yargılamadan önce onları araştırmanız ve nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını bilmeniz önemlidir.

Yargısız infaz yaparak karalamaya çalıştığınız kişilerin saygın bir üniversite bölümünü bitirdiğini biliyor musunuz?

Tabi ki, hayır! Her biri farklı meslek dallarına gönül vermiş ve bu uğurda yıllarını heba etmiş birer üniversite mezunu kişilerdir.

Bu duyduklarınıza inanamadınız öyle değil mi? İnanması güç bir durum olabilir, ama durum bu şekilde.

Travesti siteleri aracılığıyla her birinin farklı konseptlerde fotoğrafları sizleri yanıltmasın. Aralarında makina mühendisi, hukuk mezunu, konservatuvar mezunu, hatta polis olarak görev yapan kişiler olduğunu biliyor muydunuz?

Acı ama gerçek bir durum ile karşı karşıyayız. Ülkemizde cinsel tercihleri nedeniyle kabul görmedikleri ve dışlanmalara maruz kaldıkları için hiç biri mesleklerini icra edemeyen kişilerdir.

Aralarında şanslı olanlar tiyatro ve çeşitli barlarda sahne alarak seks işçiliği yapmaktan uzaklaşmış olsalar da, hayatın acımasız yüzü onları da damgalamaktan geri bırakmıyor.

sanatcı travestiler

Yurt dışındaki travestiler mesleklerini her koşul ve şartlarda icra ederken, ülkemizde kendi insanımız ne yazık ki baskı, şiddet ve istismar ile karşı, karşıya kalmakta.

İstanbul Onur Haftası olarak düzenlenen yürüyüşü hatırlarsınız. Güvenlik güçleri tarafından engellenmesi ve haklı isyanlarının bastırılması şahit olmuşunuzdur.

Toplum tarafından dışlanmaları neticesinde içlerine kapanık ve sosyalleşme arzularının kaybolduğu görünmekte. Bunun başlıca sebepleri arasında insanların onlara başkalaşmış gözleri ile bakmaları.

Onları cinsel kimlikleri ile değil de insan oldukları için kabullenmek çok zor bir durum degil aslında.

Empati yapma yeteceğimizi kullanarak, kendimizi onların yerine koymaya ne dersiniz? Baskı ve dışlanmalara karşı tepkiniz ne olurdu?

Birçoğumuz bu duruma kayıtsız kalamayarak tepkimizi gösterme çabasına girerdik öyle degil mi? Pekâlâ, onlar tepkilerini göstermek istediklerinde neden karşı çıkıyor ve haklarını savunmalarına mani oluyoruz?

Farz edelim evladınız bir eşcinsel, ona karşı tepkiniz ne olurdu? Koruyup, kollar ve insanların onu dışlamasına mani olmaya çalışırdınız öyle değil mi?

Onlarında bir anne ve babanın evladı olarak bildiğiniz halde onları neden kollayıp, savunmuyorsunuz? Hiç bir şey olamamışçasına hayatınıza devam ediyorsunuz.

Ne yazık ki empati kurma yeteneğine sahip insanlarla değiliz. Eğer böyle bir insan olsaydık Türk travestiler şu anda bu durum içerisinde olmazlardı.

Türk Travestiler Bu Dışlanmadan Ne Zaman Kurtulur

Yıllardır kurtulmanın eşiğine gelene, ama ne yazık ki kurtulmalarına engel olan bir toplum ile iç, içe yaşamaktayız.

Engel olmaya çalışan kişilere sorulduğu zaman ileri görüşlü zihniyetine sahip olduklarını belirtmekteler, bu düşünceler size biraz garip gelmiyor mu?

Kendilerine haksızlık yapıldığı zaman feryat, figan eden fakat başkalarına yapmaktan çekinmedikleri bir yaşam mücadelesinin içindeyiz.

Öncelikle insanların travestiler hakkında düşüncelerini geliştirmeleri, daha sonra onlar hakkında ön yargılı fikirlerden vaz geçmeleri, insan olduklarını hatırlayarak muamele göstermeleri gerekmekte.

Türkiye lgbt

Toplumumuz öyle acımasız ki, düşüncelerinden vaz geçeceklerini pek sanmıyorum. Bu zihniyet ve adaletsizlik devam ettiği sürece dışlanmalar devam edecek, bu devran böyle sürüp gidecek.

Posted in Ankara Travesti, Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Bodrum Travesti, Bostancı, Bursa Travesti, Fethiye Travesti, Fındıkzade, İzmir Travesti, Kadıköy, Kartal, Marmaris Travesti, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Pendik, Şişli, Taksim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir